16 Şubat 2015 Pazartesi

Özgecanlar ÖlmesinÖzgecan'ın başına gelenlerden sonra yaşam istediğim sanki azaldı. Bu vahşet karşısındaki duygularımı  anlatmak için benim sözlerim yeterli değil. Tek suçu okuldan sonra dolmuşa binmek olan bu güzeller güzeli kuzunun ailesini hangi söz teselli edebilir?Bundan böyle çocuklarımızın kalbinde açılan yaraları, korkuları kim sarabilir?
Bunu yapanlardan sonra bir de o vahşileri aklamak için söylenen sözler kalbimi daha acıtıyor. Özellikle kadınların söyledikleri karşısında nutkum tutuluyor. Kendilerinin ya da yakınlarının (Allah saklasın) başına gelirse de aynı rahatlıkla savunabilecekler mi? Nasıl bu kadar sorumsuz olunabilir.?Ailesine yeniden bir acı yüklemek nasıl bir sorumsuzluk!
Özgecan'ın annesinin söylediklerini okuduğumda insan olmaktan bir kere daha utandım. Diğer kadınların başına gelenlerde (dövmek, öldürmek) yeterli tepkileri gösteremediğimiz için bizlerin de suçu yok mu?
Lütfen erkek anneleri çocuklarınızı yetiştirirken insana önem veren, şiddetin her türlüsüne karşı çıkabilecek olmaları için gerekli özeni gösterin. Başka Özgecanlar ölmesin.
Sevgiyle kalın.

8 yorum:

 1. Maalesef en acısıda ileri geri...akla mantığa sığmayan konuşmalar yazık..çok yazık..insanlığımızdan utanalım...

  YanıtlaSil
 2. sana tamamen katılıyorum canım
  iki kız annesi olarak bizler bakmaya kıyamıyoruz ne diyeyim
  Allah onların cezasını versin tabi ama bir de budünyada cezalarını çekmeliler
  tabi kanunlar çerçevesinde
  sevgilerimi bırakıyorum canım

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Ebeveynleri tarafından aşırı şiddet görenlerin bir çoğu ilerde bu tip kişilik bozuklukları, sapıkça davranışlar, katiller olarak geri dönüyor. Babasının da dediği gibi herşeyin başı sevgi.
  Özgecan'ımıza Allahtan rahmet diliyorum. İnşallah bu son olur.

  YanıtlaSil
 5. Düşüncelerini çok güzel kaleme almışsın ablacım..Ben elim varıpta hiçbişey yazamadım nutkum tutuldu..Allah c.c. geleceğimizi hayreyleye..

  YanıtlaSil
 6. iki erkek annesi olarak o kadar üzgünümki.hala üzerimden atamadım bu utancı.küçük yaştan beri çocuklarıma sen erkeksin yaparsın demedim.hep saygıyı öğretmeye çalıştım .kızlara büyüklere yaşlılara naçizane.artık biz kadınların o erkek çocuğu yapar kavramını bırakmaları gerekiyor bence.önce anneler eğitilmeli.

  YanıtlaSil
 7. Çok büyük bir acı ve utanç. Söylenecek söz yok artık...
  Sana sarılıyor ve öpüyorum canım...

  YanıtlaSil
 8. " Biz de suçluyuz" diyor ya Sezen Aksu gerçekten öyle. Bu da toplum olarak utanmamızı gerektiriyor.

  YanıtlaSil

Nezaketiniz için teşekkür ederim