2 Eylül 2008 Salı

SobelendimBlogların gülen yüzü, kalbi sevgi dolu olup taşan ve herkese yetişen, sevgili bir demlik sohbetin sahibesi canım Sevil, ve yazılarından ne kadar kibar olduğu belli olan,blogundan her zaman güzel şeyler öğrendiğim sevgili arkadaşım Sofra şenliği beni sobelemiş.
İkisine de kucak dolusu sevgiler.

Blog yazmaya ilk ne zaman başladın?
İnternetle tanışıktan sonra blogları gezmek en büyük zevklerimden olmuştu. Her gün orada gördüklerimi deniyor ve ailedekilere tattırıyordum. Kardeşim Murat, abla neden sende blog açmıyorsun dedi.
Evliliğimin ilk yıllarında, beceriksizliklerim ve korkularım yüzünden ne kadar zorluklar yaşadığımı bildiğim için, belki benim gibi olanlara bir nebze faydam olacağını düşünmeye başladım.
Kardeşim Yeşim, hadi şimdi bu işi yapıyoruz dedi ve 27 ocak 2008 ‘ de blogumu açtık..

Blog yazısı konularının belli bir çizgide olmasına özen gösteriyor musun?
Belli bir düzeni olsun istiyorum .Ama çoğunlukla yaptıklarımı ve denediklerimi sunuyorum.Kalabalık ve düzensiz olmamasına çalışıyorum.Görselliğe, güzel dilimizi doğru kullanmaya özen gösteriyorum.:)))

Blog yazmayı ne kadar sürdüreceksin?
Blogculuk, düşündüğümden de fazla mutlu etti beni. Arkadaşlıklar, dostluklar oluşunca, bu iletişim kanalını sanırım uzun bir zaman devam ettirebilirim. Dostlarımdan ayrılmak istemiyorum.

Blog yazmak senin için eğlenceli bir uğraşken, şimdi artan bekleyiş yüzünden zorunlu bir hal almaya başladı mı?
Blog yazmak zorunluluk olarak gelmiyor. Her gün arkadaşlarımı ziyaret edip, onların ne yaptıklarını merak ediyorum. Paylaşmanın güzelliğini öğrenince zorunluluk değil, mutluluk veriyor. Paylaştıkça büyüyen iki şey olan sevgi ve bilginin en güzel örneğini bloglarda görüyorum.

Blog yazmak için gün içinde bazı şeylerden feragat ediyor musun?
Genellikle gece , deyim yerindeyse el ayak çekildiğinde yazılarımı hazırlıyorum ve sabah erkenden de yayımlıyorum.O nedenle çok bir şeyleri ertelediğimi söyleyemem.Zaten gün içinde yaptıklarımızı sunduğumuz için bir şeyleri terk etmememize gerek kalmıyor.

Ben de sevgili arkadaşlarımı sobeliyorum.
Akasyakokusu

6 yorum:

 1. Ablacım merhaba aynı konuda üçüncü oldun sobeleyen..Tşk ederim müsait bir zamanda cevaplarımı hazırlayıp sunacağım..
  Akşama misafirim var uzaklardan ve daha hiç bir hazırlığım yok eşim az evvel tel açtı..Hayırlısı artık kal sağlıcakla cevaplar içinde eline yüreğine yazan ellerine sağlık..

  YanıtlaSil
 2. canım nasılsın uğrayamadım arkadaşım kusura bakma sanada hayırlı ramazanlar canım iyi gecelr

  YanıtlaSil
 3. Sevgili akasya kokusu,
  senin misafirlerine her şeyin en güzelini yapacağına eminim.
  Bu kadar sevilirken üç,beş kişinin sobelemesi normal.
  Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil
 4. Sevgili ahşap boyacı,
  Ramazanın hayırlı geçmesi dileğiyle,
  Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil
 5. Günaydın canım ablam..Dinlenmek neki ablam bu çocuklar birbirini yedikçe ben yoruluyorum beynim yoruluyor:((
  Şimdilik az uz kıpırdanıyorum evde malum okul açılsın diye bekliyorum.Ben kıpırdadıkça acıktığım için halsiz kalıyorum.Dün baya takatsız kaldım bugünde yenice geldim..Misafirimde geldi gitti akşam özel bişey yapmadım menüye niyetlendimdi değişmeyip aynısını uyguladım..
  Birde dediğin gibi sevmek sevilmek birbirini görmeden sevgiyi hissetmek çok özel duygu..Sen beni ben seni sevmesem burda ne işimiz olurdu bizim değilmi.
  Seni çok öpüyorum ablacım fazla takılamıycam hemen kalkıcam şimdi..

  YanıtlaSil
 6. bende size hayırlı ramazanlar diliyorum Allah gönlümüzce geçirmeyi nasip etsin amin...

  YanıtlaSil

Nezaketiniz için teşekkür ederim