19 Mayıs 2009 Salı

Özgürlüğün Adımı..


TÜRK GENCİ ,İNKILÂPLARIN VE REJİMİN SAHİBİ VE BEKÇİSİDİR.
BUNLARIN LÜZUMUNA, DOĞRULUĞUNA HERKESTEN ÇOK İNANMIŞTIR. REJİMİ VE İNKILÂPLARI BENİMSEMİŞTİR.
BUNLARI ZAYIF DÜŞÜRECEK EN KÜÇÜK VEYA EN BÜYÜK BİR KIPIRTI, BİR HAREKET DUYDU MU:
BU MEMLEKETİN POLİSİ VARDIR, JANDARMASI VARDIR, ORDUSU VARDIR, ADLİYESİ VARDIR... DEMEYECEKTİR. HEMEN MÜDAHALE EDECEKTİR. ELLE, TAŞLA, SOPA VE SİLAHLA... NESİ VARSA ONUNLA ESERİNİ KORUYACAKTIR.
İŞTE BENİM ANLADIĞIM TÜRK GENCİ VE TÜRK GENÇLİĞİ...
Mustafa Kemal ATATÜRK


Ey Büyük Ata,
Varlığımızın en kutsal temeli olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar, değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbâlde, hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndürmeyecektir. Bizler, bütün hızımızı senden, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez inanç ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun güçlü temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçlidir. En kıymetli emanetimiz olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti, varlığımızın esası olarak, eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesillerden nesillere devredilecektir. İstiklâl ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar, en modern silahlarla donanmış olarak, en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi, ulusal birliğimizi ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaktır. Çünkü, bu aziz vatanın toprakları üzerinde yetişen azimli ve inançlı Türk gençliği, dökülen temiz kanların ve Cumhuriyet devrimlerimizin aydın ürünleridir. Vatanın ve milletin selameti için her zorluğa iman dolu göğsümüzü germek, gerçek amacımızı olacaktır.
Ey Türk'ün büyük Ata'sı ! İstiklâl ve Cumhuriyetimizi korumak gerektiği zaman, içinde bulunacağımız durumlar ve şartlar ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak, bütün engelleri aşıp her güçlüğü yenmek azmindeyiz.
Türk gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyet ve devrimlerin yılmaz bekçileriyiz. Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize, namus ve şeref sözü verir, kendimizi büyük Türk ulusuna adarız. Türk Gençliği

5 yorum:

 1. CANIM İYİ GECELER.19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.SEVGİLER BIRAKTIM.GÜZEL ARIN DİLEKLERİ BİRDE:)))

  YanıtlaSil
 2. Herkesin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum..

  YanıtlaSil
 3. Bir gemi açıldı Bandırma'dan Anadolu'ya,
  Bir haber salındı Samsun'a, Bolu'ya,
  Afyon'a, Sakarya'ya, bozkır içinde Kulu'ya,
  Bağımsızlık meşalesi tutuşturuldu 19 Mayıs'da.

  Bayramımız kutlu olsun...

  YanıtlaSil
 4. Hayirli gecler canim, Herkesin ve genclerin 19 mayis Atatürkü anma spor ve genclik bayrami kutlu olsun, sevgiler....

  YanıtlaSil
 5. http://belguzaranne.blogspot.com22 Mayıs 2009 13:09

  merhaba hayırlı cumalar srevgıler

  YanıtlaSil

Nezaketiniz için teşekkür ederim